Potas jako składnik obniżania ciśnienia

Sposobów na obniżania ciśnienia jest mnóstwo: od tych najskuteczniejszych, czyli lekarstw, które otrzymujemy dzięki konsultacji medycznej, po zioła zawierające różne związki obniżające ciśnienie, czy też kończąc na aktywności fizycznej, dzięki której możemy się cieszyć lepszą kondycją i jednocześnie dotleniając nasz organizm. Jednak warto też zwracać uwagę na to co jemy, szczególnie jeżeli chodzi o osoby starsze, ponieważ ich odporność i wigor nie są na takim samym poziomie jak były kilka czy kilkanaście lat temu. Dzięki lekturze poniższego artykułu przedstawimy wam jeden składnik, którego stosowanie wpłynie na obniżanie ciśnienia.

Jedz produkty zawierające potas

Jedzenie produktów zawierające potas to naturalny sposób na obniżenie ciśnienia. Zapewnia nam odpowiednią pracę nerek i jest składnikiem prawidłowo działającej gospodarki wodno-elektrolitowej naszego organizmu. Ponadto jedzenie produktów zawierających ten minerał wpływa na spalanie węglowodanów. Opóźnia stwardnienie naczyń krwionośnych i jest kluczowym produktem zarówno dla dzieci, by odpowiednio rosły, jak i starszych, ponieważ wzmacnia nasze mięśnie sercowe uaktywniając enzymy wewnątrzkomórkowe. Są dla nich swego rodzaju posiłkiem, by pobudzać je do życia podczas naszego wysiłku fizycznego.

Zwiększone dawki stosowania potasu wpływają bardzo znacząco na obniżanie ciśnienia. Możemy go znaleźć w owocach morza, rybach, a przede wszystkim w owocach i warzywach, które powinniśmy zajadać w zwiększonych ilościach niż zwykle. Jedzenie pomidorów, bananów, agrestu czy też szpinaku i dyni powinno stać się naszą rutyną.

Zielona herbata również zawierająca potas też powinna stać się elementem naszego codziennego rytuału. Zawiera potas, ale przede wszystkim ogranicza możliwość zachorowania na różnego typu nowotwory.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak łatwo jest obniżać ciśnienie krwi. Wydaje nam się, że walka jest nie wiadomo jak trudna, a wystarczy o siebie trochę zadbać i mieć dużo motywacji i wsparcia w postaci rodziny czy bliskich znajomych. Zachęcamy do podjęcia kroków przestawionych przez nas w tym artykule!

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *