Mleko sojowe jako zamiennik mleka krowiego

Mleko sojowe stało się dzisiaj bardzo popularnym produktem, które nie zawiera laktozy i wzbogacony jest o dużą ilość białka. Mleko na bazie soi nie zawiera również cholesterolu i w porównaniu do mleka krowiego ma jedynie mniejszą ilość wapnia i witaminy D. Jest najczęściej wybieranym mlekiem roślinnym spośród pozostałych a to za sprawą większej ilości wapnia i witamina B. Aby dobrze wybrać odpowiednie mleko sojowe warto dokładnie czytać etykiety, ponieważ do niektórych z nich dodawany się również cukier, aby smak wydawał się lepszy.

Kto powinien pić mleko sojowe?

Mleko sojowe spożywają osoby uczulone na mleko krowie. Według naukowców i dietetyków warto mleko sojowe włączyć do swojej diety, ze względu na zawartość odżywczego białka oraz korzystnych dla zdrowia kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów. Mleko na bazie soi wzmacnia naszą odporność, zapobiega nowotworom, chroni też przed osteoporozą i chorobami układu krążenia. Niektóre badania dowodzą, ze mleko sojowe zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe i miażdżycę. Jest w stanie obniżyć poziomu ,,złego” cholesterolu, a zawarte w mleku izoflawony mogą działać ochronnie na serce.

Mleko sojowe wspomaga proces odchudzania

Mleko sojowe może przyczynić się do utraty zbędnych kilogramów, bowiem ma mniej węglowodanów, niż mleko krowie, a szklanka to zaledwie 80 kalorii. Dodatkowo, jednonienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w mleku sojowym hamują wchłanianie tłuszczu.a błonnik, daje uczucie sytości, przez co na dłużej zaspokajamy nasz głód.

Mleko sojowe jako zamiennik mleka krowiego po dzień dzisiejszy budzi spore kontrowersje, dlatego wiele osób zastanawia się czy faktycznie warto je włączyć do swojej diety. Wszystko oczywiście w granicach rozsądku. Wybór mleka sojowego, nie tylko pozwoli nam zadbać o zgrabną figurę, ale pozwoli nam również pozbyć się wszelkich alergii, które dokuczały nam po spożyciu mleka krowiego. Spożywanie mleka na bazie soi w rozsądnych ilościach zdecydowanie przyniesie nam więcej korzyści niż strat. Dlatego pijmy mleko sojowe na zdrowie.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *