Odżywki na masę mięśniową i rzeźbę – odżywki na przyrost masy mięśniowej

Odżywki serwatkowe na budowę masy mięśniowej
Głównym celem treningowym osób intensywnie trenujących na siłowni jest zwiększenie suchej masy mięśniowej. Owszem odpowiedni plan treningowy może w tym pomóc. Musimy mieć jednak na uwadze to, że mięśnie muszą mieć budulec. Konieczne jest więc sporządzenie odpowiedniej diety. Racjonalnie sporządzoną dietę możemy też uzupełnić za pomocą suplementów i odżywek. Za najlepsze odżywki na masę mięśniową i rzeźbę uznaje się te z dużą zawartością białka. To właśnie za pomocą białka w głównej mierze budujemy naszej mięśnie. Białko pełni również ważną funkcję w bilansie azotowym. Poprzez podwyższenie tlenku azotu w mięśniach, te stają się bardziej dotlenione i odżywione.

Przyrost tkanki mięśniowej jest więc zdecydowanie szybszy. Za najlepsze odżywki na przyrost masy mięśniowej uznaje się te zawierające spore ilości białka serwatkowego. W sprzedaży dostępne jest głównie białko serwatkowe sprzedawane pod postacią koncentratów, izolatów oraz hydrolizatów. Tego typu białko jest bardzo dobrze przyswajalne przez nasz organizm. Za jego pomocą można również zmniejszyć ilość tłuszczu w ciele. Odżywki białkowe pozwalają zbudować głównie samą, suchą masę mięśniową.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Evva20 pisze:

    Co jutro gotujecie na obiad? Ja ugotuje rumfordzka wedlug staropolskiego przepisu. Jest przepyszna, poszukajcie sobie w goglu: zupa rumfordzka babci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *