Suplementacja- ranking gainerów na masę

Na każdym etapie życia człowiek potrzebuje suplementów. Jednak w przypadku mężczyzn, którzy chcą zwiększyć swoją masę mięśniową, suplementacja musi być naprawdę dobrze przemyślana. Stosując suplementy wspomagające przyrost masy mięśniowej, należy być ostrożnym i stosować wyselekcjonowane suplementy. Dlatego profesjonalny ranking gainerów na masę może się okazać w tym przypadku bardzo pomocny. Ponadto odżywki na masę dobrej jakości- kosztują, więc warto wybierać te najlepsze, zgodnie ze wskazówkami specjalistów. To pozwala także dobrze zadbać o nasze zdrowie.

  • Odżywki na masę – czym się charakteryzują
  • Suplementacja – jak ją właściwe dobierać

Gainery to specjalistyczne odżywki, które wspomagają zwiększanie przyrostu masy ciała. Polecane są osobom bardzo aktywnym fizycznie, które regularnie wykonują ćwiczenia na siłowni.

Gainery charakterystyka oraz sposób działania

Jak już wspominaliśmy gainery są stosowane jako odżywki na masę. Stosuje się je w celu zwiększenia masy mięśniowej. Gainery w swoim składzie mają węglowodany oraz białko. Indywidualna suplementacja tymi suplementami powinna odbywać się według ściśle określonych reguł. Jest to ważne, ponieważ gainery mają dwutorowe działanie. Chodzi o to, że przyjmowane przed rozpoczęciem treningu mają wpływ na wzrost energii w naszym organizmie i opóźniają pojawienie się objawów zmęczenia w trakcie codziennego treningu siłowego. Z kolei odżywki na masę przyjmowane po zakończeniu treningu siłowego odbudowują zapasy glikogenu w mięśniach i wspomagają przyrost tkanki mięśniowej.

Suplementacja – jak właściwie ją dobrać i nie zaszkodzić własnemu zdrowiu

Jak znaleźć najlepszy gainer na masę? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób chcących zwiększyć swoja masę mięśniową. Z pomocą może przyjść ranking gainerów na masę, w którym osoby zainteresowane znajda wskazówki i najważniejsze informacje dotyczące dostępnych na rynku gainerów na przyrost masy mięśniowej. Najlepszy gainer na masę to taki, który w swoim składzie ma duża ilość białka tj. 20 gram na około 100 gram suplementu. Podczas stosowania odżywki na masę, ważna jest także zawartość aminokwasów. Suplementacja dobrej jakości powinna być uzupełniona o białka kazeinowe oraz białka serwatkowe. Białka te dobrze się wchłaniają i mają wysoką wartość odżywczą. Ważne, aby dobrej jakości gainery nie zawierały szkodliwej fruktozy oraz dekstrozę, czyli węglowodany proste o wysokim indeksie gilikemicznym, które podnoszą poziom cukru we krwi w bardzo gwałtowny sposób. Ponadto wysokiej jakości gainery powinny zawierać między innymi takie aminokwasy jak leucyna, izoleucyna, lizyna oraz kilka innych.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *