Gumy do ćwiczeń a zgrabna i jędrna sylwetka

Każdy kto cieszyć się z posiadania wysportowanej sylwetki powinien prowadzić aktywny tryb życia. Regularne wykonywanie ćwiczeń pozwala bowiem zachować piękny wygląd oraz dobre zdrowie. Dziś mnóstwo osób zaczyna doceniać gumy oporowe do ćwiczeń. Jaką gumę warto wybrać, aby wykonywane ćwiczenia przynosiły w pełni zadowalające efekty?

Gumy do ćwiczeń a zgrabna sylwetka

Gumy do ćwiczeń są bardzo często nazywane gumami oporowymi, taśmami fitness oraz gumami gimnastycznymi. Od pewnego czasu trening z gumami oporowymi cieszy się ogromną popularnością. Taką formę ćwiczeń doceniają przede wszystkim te osoby, które do późnych lat swego życia chcą cieszyć się dobrą kondycją oraz nienagannym zdrowiem.

Dostępne w poszczególnych sklepach sportowych gumy do ćwiczeń doskonale nadają się zarówno do wykonywania rozgrzewki, jak i do wykonywania poszczególnych ćwiczeń siłowych, które doskonale ujędrniają ciało oraz wzmacniają dolne partie ciała.

Gadżety te posiadają niewielki rozmiar, zatem z ich użyciem można bez problemu regularnie ćwiczyć w domowych warunkach. Regularnie wykonywany trening z gumami oporowymi w dużym stopniu poprawia mobilność stawów, wzmacnia duże partie mięśniowe oraz mięśnie posturalne.

Zajęcia z taśmą fitness nie są trudne i zapewniają stałe napięcie mięśni. Nic zatem dziwnego, że są coraz częściej doceniane przez tysiące tych kobiet, które marzą o jędrnym ciele, twardym brzuchu oraz mocnych i zgrabnych nogach.

Niezawodne gumy mini band, power band oraz pozostałe taśmy do ćwiczeń

Dziś na rynku dostępnych jest kilka rodzajów gum do ćwiczeń. Poszczególne akcesoria różnią się pomiędzy sobą nieco inną długością oraz sposobem naciągania. W zależności od wyboru poszczególne taśmy oporowe umożliwiają prawidłowy ruch konkretnych partii ciała oraz wykonywanie ćwiczeń o bardzo zróżnicowanym poziomie trudności. Wyróżnia się następujące rodzaje gum do ćwiczeń:

– gumy mini bands- czyli wąskie taśmy w postaci pętli. Zazwyczaj są one stosowane w zajęciach fitness, rehabilitacji i podczas ogólnorozwojowych treningów wzmacniających. Tego typu gumy doskonale nadają się do ćwiczenia pośladków oraz poprawy wyglądu sylwetki bez budowania dużej masy mięśniowej.

– gumy power bands – są to taśmy o zróżnicowanej szerokości oraz dość dużym oporze. Są one przede wszystkim polecane dla zawodowych sportowców. Doskonale sprawdzają się one w takich dyscyplinach sportowych jak: crossfit oraz kulturystyka. Charakteryzują się one tym, że są bardzo długie. Często posiadają długość do dwóch metrów. Dzięki temu można je doskonale wykorzystywać podczas podciągania.

– taśmy pilates – to bardzo lekkie oraz elastyczne akcesoria sportowe, które umożliwiają dużą różnorodność w zajęciach fitness. W odróżnieniu od gum mini bands nie są one w postaci pętli, dzięki czemu każdy sportowiec ma znacznie ułatwione wykonywanie poszczególnych ćwiczeń rozciągających oraz relaksacyjnych.

– expandery – przyrząd ten charakteryzuje się posiadaniem dwóch uchwytów połączonych ze sobą elastycznymi gumowymi taśmami lub sprężynami z metalu. Narzędzie to doskonale służy do rozwijania poszczególnych mięśni pleców oraz klatki piersiowej. Z kolei nie nadaję się do wykonywania fitness.

– taśmy TRX –  to bardzo wytrzymałe pasy służące do wykonywania ćwiczeń z wykorzystaniem masy swego ciała. Sprzęt ten można bardzo często spotkać w profesjonalnych siłowniach. Ponadto jest on wykorzystywany do ćwiczeń siłowych w warunkach domowych. Ponadto taśmy te charakteryzują się tym, że nie są elastyczne.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *