Kiedy najlepiej przekłuć uszy dziecku?
Nie jest jasno sprecyzowanie nigdzie, w jakim wieku dziecko może przekłuć sobie uszy. Czy można dokonać tego zabiegu na niemowlętach, a może dla kilkuletniej księżniczki w ramach urodzinowego prezentu? Są też i tacy co zakazują tego nastolatką i każą wstrzymać się do osiągnięcia pełnoletności.
Jak widać przekłuwanie uszu może być w pewnym stopniu kontrowersyjne. Entuzjaści tego rozwiązania sugerują, że szybkie sprawienie kolczyków małym dziewczynkom pozwoli im szybciej zapomnieć o ewentualnym bólu z tym związanym. Z kolei osoby krytykujące ten fakt zwracają głównie uwagę na sposób wykonania zabiegu. W rzeczywistości prawda leży gdzieś pośrodku. Co na ten temat mówi prawo? Nie ma w naszym kraju jakichś obostrzeń w kwestii dozwolonego wieku. Jedynie dla niepełnoletnich zainteresowanych konieczna jest zgoda rodziców.
Zatem w jakim wieku warto przekłuć dziecku uszy?
Tak naprawdę jest o zależne od woli rodzica i samego dziecka. Na pewno nie powinna to być fanaberia mam i najlepiej poczekać z tym aż samo dziecko o to poprosi. Przy okazji trzeba pokazać dziecku, że to nie tylko ładna ozdoba, ale i konieczność pielęgnacji przekłutego miejsca. Na pewno nie ma tu jakiejś sztywnej granicy, ale spotyka się najczęściej z minimalnym wiekiem około 6-7 lat.
Przekłuwanie uszu ceny – co warto na ten temat wiedzieć?
Tak naprawdę koszty są różnorodne i uzależnione od sposobu, jakim została ta czynność wykonana. W przypadku mniej popularnego już sposobu, czyli przy użyciu igły zaczynają się od 100 zł. Jest to jednak niezalecany sposób dla małych dzieci. W drugim przypadku polecanym na przekłuwanie uszu ceny jest użycie pistoletu. Jest to bezpieczny i bardziej higieniczny sposób, a przy okazji tańszy, bo za około 60 zł da się już ten zabieg spokojnie przeprowadzić.
Przebieg zabiegu przekłuwania uszu
Jak to zostało wspomniane przekłuwanie pistoletem, jest teraz popularniejsze i na nim się skupimy. Jest to czynność trwająca zaledwie kilka minut. Na wstępie kosmetyczka poddaje dezynfekcji uszy, potem zaznacza pisakiem antyseptycznym docelowy punkt kolczyka i dokonuje przekłucia. Warro dodać, że częstą praktyką jest jednoczesne przekłuwanie obu uszu, aby dziecko nie zniechęciło się lub nagle chciało zrezygnować. Tak jest po prostu szybciej i wygodniej. Warto zaznaczyć, że na żadnym etapie nie ma miejsca kontaktu dłoni kosmetyczki kolczykami.
Najnowsze komentarze