Domowe SPA

Używanie kosmetyków ma wiele zalet. Dzięki nim można dłużej utrzymać zdrowy i młody wygląd, ma się dzięki nim lepsze samopoczucie a domowa pielęgnacja relaksuje i uspokaja. Wcale nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na zakup luksusowych kosmetyków i częste wizyty u kosmetyczki, także w domowym zaciszu można w odpowiedni sposób zadbać o swój wygląd i samopoczucie.

Kosmetyki do pielęgnacji dłoni

Dłonie są ważną częścią ludzkiego ciała, często pomijane przy codziennej pielęgnacji. A to właśnie na dłonie zwraca się dużą uwagę, trzeba więc o nie w dobry sposób zadbać. Szczególnie zimową porą dłonie są narażone na wysuszanie, często pęka na nich skóra na wskutek mrozu i wiatru. Właśnie w tym okresie należy się im przyjrzeć bliżej i zadbać o ich odpowiedni wygląd. Można się przy tym zaopatrzyć w różne kremy do rąk, ale najlepiej będzie przygotować sobie domowe SPA na dłonie, ze składników dostępnych w każdym domu.

Jak wykonać domowy zabieg pielęgnacyjny dłoni z masażem?

Pielęgnację dłoni domowym sposobem należy rozpocząć od przygotowania delikatnego peelingu do dłoni. Najlepiej do tego nada się oliwa i cukier. Wykonując taki peeling można przy okazji dobrze wymasować dłonie, można to nawet zrobić samemu bez pomocy osoby postronnej. Masaż powinien być spokojny i wyważony, należy dobrze wymasować każdą część dłoni, nie zapominając o palcach i nadgarstku. Po wykonaniu peelingu i dokładnym oczyszczeniu skóry dłoni, należy nałożyć na nie oliwę z oliwek wymieszaną z żółtkami. Dzięki takiej masce skóra będzie miękka i doskonale nawilżona. Składniki do wykonania domowego peelingu czy maseczki na dłonie nie są drogie, wręcz przeciwnie, często można je znaleźć w każdym domu.

Oliwa z oliwek ma wiele właściwości pielęgnacyjnych i odżywczych. Dzięki niej można zadbać o swoje dłonie w zaciszu własnego domu. Do oliwy można dodać ulubiony olejek eteryczny, dzięki któremu masaż dłoni będzie jeszcze bardziej przyjemny. Wystarczy kropla olejku, by dłonie uzyskały piękny zapach.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *