Jak prawidłowo dobrać deskę SUP dla siebie ?

Co to jest paddleboarding na stojąco ?

Paddleboarding na stojąco to sport wodny, który jest łatwy do nauczenia i jest dobrym sposobem na poprawę kondycji. To nie tylko sposób na uprawianie sportu na plaży lub basenie, ale na desce SUP można pływać na każdym zbiorniku wodnym.

Paddleboarding na stojąco (SUP) to inaczej deska SUP do wiosłowania na stojąco, która pozwala użytkownikowi stanąć na jej powierzchni podczas wiosłowania. W ostatnich latach zyskuje na popularności, ponieważ jest to forma zabawy i sportu wodnego dla osób w każdym wieku, które chcą urozmaicić czas spędzania nad wodą np. bez konieczności nauki surfowania czy nurkowania.

Z jakiego materiału są zrobione deski SUP ?

Deski do wiosłowania na stojąco są zwykle wykonane z pianki polietylenowej, drewna, grafitu lub włókna węglowego, a czasem z włókna szklanego. Rodzaj i jakość użytych materiałów może się znacznie różnić zarówno pod względem przeznaczenia jak i kosztów. Materiały dobierane są w zależności od przeznaczenia deski – niezależnie od tego czy jest to surfing, forma zabawy czy spokojne wiosłowanie. Typowa deska rekreacyjna wykonana jest z gęstej pianki i posiada trzonek z drewna lub włókna szklanego. Deska ma zwykle rdzeń piankowy z powłoką epoksydową wzmocnioną włóknem węglowym. Stojąca deska SUP ( wiosłowa ) jest napędzana przez odpychanie się wiosłem jednocześnie poruszając ciałem w przeciwnym kierunku ( ta technika jest znana jako „rzeźba” ).

Jakie są zalety wiosłowania na stojąco w Twoim codziennym życiu?

Wiosłowanie na stojąco to ćwiczenie, które może pomóc w poprawie zdrowia i własnego samopoczucia. Pomaga również zmniejszyć poziom stresu i niepokoju, które w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie nam towarzyszą i doskwierają.

Paddleboarding na stojąco jest od wielu lat popularnym sportem. To świetny sposób na ogólnorozwojowe ćwiczenia, budowanie siły górnej części ciała i budowanie napięcia mięśniowego nóg. Oprócz tych korzyści można również pomedytować nad wodą. Ten sport stał się tak popularny, że niektórzy ludzie zaczęli nawet rywalizować ze sobą w wyścigach lub zawodach. Jeżeli swój urlop podczas zbliżających się wakacji zamierzasz spędzić na jakimś zbiornikiem wodnym, tzn. nad rzeką, morzem lub oceanem, warto zaopatrzyć się w deskę SUP. Jest to świetna alternatywa dla surfingu, która zapewnia ogrom wrażeń i świetną zabawę dla dzieci.

Jak wybrać odpowiednią deskę dla początkujących?

Wybór odpowiedniej deski dla początkujących to trudna sprawa szczególnie dla tych, którzy dopiwro zaczynają swoją przygodę z deską SUP. Na rynku jest wiele różnych marek, modeli i typów desek do wiosłowania co sprawia, że może być trudno, bez odpowiedniej wiedzy, wybrać deskę SUP odpowiednią dla siebie.

Na samym początku przed zakupem deski zajrzyj na różne fora internetowe lub portale społecznościowe, które zrzeszają miłośników paddleboardingu i poczytaj ich rekomendacje dotyczące desek SUP. Znajdziesz tam informacje i opinie o producentach desek SUP i polecanych markach. Najlepiej kierować się opiniami klientów i ich doświadczeniem związanym z zakupem deski SUP. Gdy zbierzesz informacje i udasz się do sklepu to poproś specjalistę aby dobrał dla Ciebie dęskę SUP. Deska SUP musi być dobrana do jej użytkownika pod względem wagi, wieku i przeznaczenia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *