Kiedy najlepiej przekłuć uszy dziecku?

Nie jest jasno sprecyzowanie nigdzie, w jakim wieku dziecko może przekłuć sobie uszy. Czy można dokonać tego zabiegu na niemowlętach, a może dla kilkuletniej księżniczki w ramach urodzinowego prezentu? Są też i tacy co zakazują tego nastolatką i każą wstrzymać się do osiągnięcia pełnoletności.

Jak widać przekłuwanie uszu może być w pewnym stopniu kontrowersyjne. Entuzjaści tego rozwiązania sugerują, że szybkie sprawienie kolczyków małym dziewczynkom pozwoli im szybciej zapomnieć o ewentualnym bólu z tym związanym. Z kolei osoby krytykujące ten fakt zwracają głównie uwagę na sposób wykonania zabiegu. W rzeczywistości prawda leży gdzieś pośrodku. Co na ten temat mówi prawo? Nie ma w naszym kraju jakichś obostrzeń w kwestii dozwolonego wieku. Jedynie dla niepełnoletnich zainteresowanych konieczna jest zgoda rodziców.

Zatem w jakim wieku warto przekłuć dziecku uszy?

Tak naprawdę jest o zależne od woli rodzica i samego dziecka. Na pewno nie powinna to być fanaberia mam i najlepiej poczekać z tym aż samo dziecko o to poprosi. Przy okazji trzeba pokazać dziecku, że to nie tylko ładna ozdoba, ale i konieczność pielęgnacji przekłutego miejsca. Na pewno nie ma tu jakiejś sztywnej granicy, ale spotyka się najczęściej z minimalnym wiekiem około 6-7 lat.

Przekłuwanie uszu ceny – co warto na ten temat wiedzieć?

Tak naprawdę koszty są różnorodne i uzależnione od sposobu, jakim została ta czynność wykonana. W przypadku mniej popularnego już sposobu, czyli przy użyciu igły zaczynają się od 100 zł. Jest to jednak niezalecany sposób dla małych dzieci. W drugim przypadku polecanym na przekłuwanie uszu ceny jest użycie pistoletu. Jest to bezpieczny i bardziej higieniczny sposób, a przy okazji tańszy, bo za około 60 zł da się już ten zabieg spokojnie przeprowadzić.

Przebieg zabiegu przekłuwania uszu

Jak to zostało wspomniane przekłuwanie pistoletem, jest teraz popularniejsze i na nim się skupimy. Jest to czynność trwająca zaledwie kilka minut. Na wstępie kosmetyczka poddaje dezynfekcji uszy, potem zaznacza pisakiem antyseptycznym docelowy punkt kolczyka i dokonuje przekłucia. Warro dodać, że częstą praktyką jest jednoczesne przekłuwanie obu uszu, aby dziecko nie zniechęciło się lub nagle chciało zrezygnować. Tak jest po prostu szybciej i wygodniej. Warto zaznaczyć, że na żadnym etapie nie ma miejsca kontaktu dłoni kosmetyczki kolczykami.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *